Domů / Články / Mercedes AMG GLE 43 2017

Mercedes AMG GLE 43 2017

První Mercedes AMG GLE se představil v roce 1997. Tento příjemný pětidvéřový crossover získal během několika let aktualizace a facelift. Pro modelový rok 2017 se Mercedes rozhodl nahradit model GLE 400 a GLE 450 AMG novým modelem AMG GLE43. V podstatě stejné SUV má být nyní více zaměřeno na styl, rychlost, praktičnost, pohodlí a high-tech technologie.

Propracovanější detaily vytváří lepší celkový dojem

Na první pohled vypadá nový GLE43 stejně, jako končící model GLE400. V přední části je srovnatelná maska, světlomety i celá řada krytů. Řada linií je však upraveno a nové GLE získává lepší celkový dojem. To je patrné u nižšího nárazníku, který má zvětšené vstupy a ostřejší spodní ret. Podobné úpravy nalezneme i na boku vozidla. Linie střechy je plochá a rovná a na rozdíl od předchozích modelů vytváří tvrdé úhly. Zadní světla pak balí blatníky do horizontálního detailu.

Celkově má AMG GLE 43 stejnou charakteristickou „smělost“ SUV, ale s tím rozdílem, že je sportovnější, než dříve.

Interiér ve srovnání s konkurencí příliš neoslní

Interiér se příliš neposunul a více méně platí to samé, co v exteriéru. AMG GLE43 se příliš neliší od modelu GLE400. Design a jednotlivé prvky jsou zkopírovány a kromě pár novinek, se nedočkáme většího překvapení. Samozřejmostí je řada multimediálních zařízení, kvalitní audio, hlasové ovládání, podpora aplikací a skvělé materiály, které zajišťují to největší pohodlí během jízdy. Když se vše sečte dohromady, vychází z toho AMG GLE43 pozitivní. Pokud to však porovnáme s konkurencí, žádné výhody ani náskok se nekoná.

Hlavním tahák se skrývá pod kapotou

Jestliže zamíříte svoji pozornost do útrob stroje, budete mile překvapeni. SUV sice nenabízí oslňující výkon, ale také se nezalekne většího kopce. K dispozici budou hned tři druhy motorů, které vás dostanou spolehlivě z bodu A do bodu B. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Prostředníka mezi motorem a řidičem dělá automatická převodovka 9G Tronic.

Mercedes AMG GLE43 není žádný speciál, který by zamával v pořadí oblíbenosti SUV. Nicméně jedná se o solidní automobil, který nabízí vše, co v dnešním moderním a uspěchaném světe můžete potřebovat.