Domů / Doporučujeme / Jaké hlavní plusy nabídne Škoda Karoq?

Jaké hlavní plusy nabídne Škoda Karoq?

Jenom o málokterém voze se dnes mluví tolik, jako o modelu s označením Škoda Karoq. Už samotné jeho odhalení bylo spojeno s řadou očekávání. Auto už je zhruba rok na trhu, díky čemuž je možné získat řadu objektivních pohledů. Jaké plusy toto auto má?

Povedený design

Tím je třeba začít. Jedná so segment pořád populárních SUV, a tak zaujme hlavně výraznější velikost. Ta jde pochopitelně ruku v ruce i s praktičností, na kterou se také zaměříme. Z hlediska designu působí model Škoda Karoq poměrně uhlazeně a čistě. Není třeba se bát, že by byl design spojený s až přehnanou kreativitou, jako je tomu u konkurence, která se vlivem toho stává pro některé neoblíbenou.

Praktičnost

Ani na tu nelze zapomínat. A v rámci ní je třeba odkázat právě na rozměry vozu, které se na ní podstatným dílem podepisují. Když se máme zaměřit na hlavní trojici věcí, která s praktičností souvisí, tak sem zaručeně patří:

  • Dostatečně velký zavazadlový prostor
  • Dost místa pro všechny pasažéry
  • Dostatek prostoru nad hlavou

Cenová dostupnost

Je mnoho názorů, že Škodovky jsou drahé vozy. Na druhou stranu je třeba zohlednit řadu faktorů. Tedy to, co vše lze za danou cenu dostat, nebo i to, na kolik vyjde srovnatelná konkurence. Najednou můžeme říci, že cena Škody Karoq není nijak výrazná. Je odpovídající, a proto je v našem přehledu hlavních plusů tohoto modelu. Když se podíváme na konkrétní sumu, tak mluvíme o částce lehce přesahující půl milionu.

Moderní výbava

Ta dnes nesmí v žádném současném voze chybět. I tady ji najdete. Jaké prvky patří mezi ty nejzajímavější? Určitě ty, které přispívají k bezpečnosti. Do této kategorie tak lze zařadit systém čtení dopravních značek, funkci astatického brzdění, hlídání mrtvého úhlu, nebo pomocník pro udržení vozu v jízdním pruhu. Mezi další zajímavost patří třeba funkce spojená s možností komunikovat s vozem prostřednictvím chytrého telefonu.