Domů / Doporučujeme / Jak levně parkovat na Praze 6?

Jak levně parkovat na Praze 6?

Praha 6 je poměrně populární pražskou lokalitou. Důvodem je nejenom existence letiště, ale také mnoho kancelářských budov, kam lidé jezdí za prací. A to ze směrů, jako je:

  • Plzeň
  • Karlovy Vary
  • Kladno

Kdo této oblasti jezdí vozem, hledá pochopitelně možnosti k parkování. Jak a kde se dají najít? Podívejte se společně s námi.

Levná placená parkoviště

To je určitě jedna z možností, která může přicházet v úvahu. Nutno ale říci, že daná parkoviště přece jenom něco stojí a platit je každý den nemusí být výhodné. Nehledě na to, že se může objevit problém s jejich polohou. Daná osoba to může mít do práce nebo jinam celkem daleko. To jsou důvody, proč lidé tuto možnost často zavrhují. Nehledě na fakt, že i kapacita takových parkovišť může být značně omezená a ne vždy se volné místo naskytne.

Místa s bezplatným parkováním

Jeví se jako možnost nejlevnější. To je neoddiskutovatelný fakt. Zároveň však nezapomínejme na hlavní negativa. Jejich počet se neustále zmenšuje a jejich poloha také nemusí být vyhovující. Tam, kde se dalo zdarma parkovat dříve, se dnes objevují placené zóny, kde bez poplatku nikdo nezaparkuje. Tedy pokud jde o parkování legální. I tato cesta je tedy problém.

Parkovací karta

Toto řešení se jeví jako ideální. Hlavně z důvodu, že je díky ní možné zaparkovat doslova kdekoliv. Nejde ale o výhodu jedinou. Kladem je i to, že nemusí být drahá. Ročně vyjde jenom na 1 200 Kč. Můžete sice namítat, že takto levné parkování Praha 6 je určené jenom pro toho, kdo má v této lokalitě trvalé bydliště. To je rozhodně pravda. Zároveň však musíme zmínit, že díky službě muj-trvaly-pobyt.cz si lze trvalé bydliště v této lokalitě snadno zřídit a díky tomu mít k dané levné parkovací kartě snadný a samozřejmě legální přístup. To je důvod, proč tuto variantu zmiňujeme v souvislosti s tím, že jde o nejlepší možnou cestu.