Domů / Články / BMW Concept X7 IPerformance

BMW Concept X7 IPerformance

Nikdo nemůže tvrdit, že v line-upu BMW je nedostatečný počet vozů. Jedna věc však automobilce chybí a to je třířadé SUV. To se však mění, jelikož pro rok 2019 se rozhodlo BMW vypustit do světa X7 Sport Activity Vehicle. Do té doby si musíme vystačit s koncepcí, které je snad silně stylizovaná a futuristická interpretace toho, jak bude skutečně X7 vypadat.

Ostré linie a jasně dané křivky

Zdá se, že BMW se snaží vybojovat nové území v segmentu SUV. Nový koncept přitahuje poměrně dost pozornosti. Spíše než měkčí linie, jako jsou u X5, se BMW rozhodlo zaostřit svoji tužku na hrany. Linie jsou zde velmi křehké a omezeny na minimum.

V přední části se nachází jednodílná mřížka a poměrně malé reflektory. Podobně je na tom i zadní část, která je velmi vertikální a strohá. Celkově se zde rezignuje na vzhled, který je běžný u dnešních SUV.

X7 dostane spoustu chromovaných akcentu, které jsou matné. K tomu si připočítejte 23-palcová kola. Uvidíme, jak se exteriér bude ztotožňovat s ostrou verzí. Koncept vypadá uspokojivě.

Futuristický interiér je samozřejmostí

Interiér konceptu vypadá také povedeně. Samozřejmě, že je vše futuristické a možná daleko od aktuálních technologií. K dispozici bude 12 palcový displej pro řidiče a jeden pro přístrojový panel a druhý pro informační systém. Vůz nabízí prostor pro šest osob s první a druhou řadou sedadel umístěných na jednotlivé podstavce. To by mělo zajistit dostatek prostoru pro nohy.

Materiál budou prémiové, ale je velmi těžké odhadovat, jak to vše bude doopravdy vypadat a jaké funkce budou k dispozici.

Minimálně hybridního motoru se dočkáme

Aktuálně nejsou žádné přesné informace o možném motoru. Budeme tak spekulovat. BMW pravděpodobně použije svůj systém EDrive. Takže očekáváme 2,0 litrový přeplňovaný čtyřválec s 241 koňských sil společně s 111 koňmi v elektromotoru. V kombinaci se tak dočkáme 309 koňských sil. Očekávat však můžeme celou řadu dalších motorů, které si osadí tuto velmi zajímavou novinku.