Domů / Doporučujeme / Bezpečnostní zámek u dveří a jeho výhody – zámečnictví Praha

Bezpečnostní zámek u dveří a jeho výhody – zámečnictví Praha

Pokud jsme se již alespoň jednou ocitli v nepříjemné situaci, kdy nás vykradli zloději, uvažujeme o tom, jak svůj byt lépe ochránit. Jednou z možností je kvalitní bezpečnostní zámek. Ovšem není zámek jako zámek a na trhu existuje několik druhů, jakožto i možností. Také bychom měli takovou práci svěřit odborníkům. Jen tak budeme mít jistotu, že vše proběhne tak, jak má.

Spolehlivá ochrana našeho domu – zámečnictví Praha

Kvalitní a spolehlivý zámek dveří je především zárukou bezpečnosti. Dokonce ani nejsilnější ocelové dveře nemohou zaručit svým majitelům, že nás nenavštíví zloději. I přes širokou škálu produktů na trhu není výběr opravdu kvalitního produktu tak jednoduchý. Při výběru dveřního zámku je nutné vzít v úvahu jeho provozní princip, výrobní materiály, typ konstrukce.

Třídy bezpečnosti

nonstop zámečnictví Praha

Profesionální odborníci, zámečnictví Praha, v oblasti dveřních zámků nám mohou nabídnout nejlepší a efektivní zámkový mechanismus pro náš byt nebo dům. Pomohou nám také s výběrem, rychle jej nainstalují a v případě potřeby jej nahradí spolehlivějším zámkem, který se stane skutečnou překážkou pro ty nepovolané.
Třída bezpečnosti je jedním z nejdůležitějších parametrů, které ovlivňují výběr zámku dveří.

První třída – zámky s nízkou spolehlivostí. Takové mechanismy lze snadno zdolat i během 5–10 minut, protože k jejich otevření není třeba zvláštní úsilí. Zámky této třídy se obvykle používají k zamykání vnitřních dveří, na verandách a pro technické místnosti. V některých případech lze takové mechanismy nainstalovat jako další zámek na předních dveřích.

Druhá třída – mechanismy střední spolehlivosti, které jsou odolnější vůči zlodějům. Obyčejný člověk- laik nebude moci takový zámek otevřít ihned a profesionálnímu zlodějovi to bude v průměru trvat 10–20 minut.

Třetí třída – zámky s vysokou spolehlivostí. Zámky třetí třídy – nejlepší volba pro zamykání předních dveří bytů a domů.

Čtvrtá třída – mechanismy nejvyššího stupně ochrany. Dokonce i odborník se zvláštním vybavením stráví alespoň půl hodiny otevřením zámku této třídy. Tyto spolehlivé mechanismy se zpravidla používají v bytech a domech, kde jsou uloženy cennosti.

Odborná firma – zámečnictví Praha

nonstop zámečnictví Praha

Chceme – li mít svůj dům bezpečnější, můžeme si pořídit modernější zámky u dveří, které jsou sice finančně náročnější, ale zloději v takových případech nemají moc velkou šanci na úspěch. Patří sem například elektronické zámky na kód, na čip nebo si můžeme pořídit zámek kombinovaný, kde bezpečnost jistě o něco stoupne.

O radu můžeme požádat spolehlivou zámečnickou firmu, zámečnictví Praha, která má ve svém portfoliu služeb nejen instalaci bezpečnostního zámku, ale také záruční servis, pozáruční servis, správné zaměření vložky a také správný výběr odpovídající bezpečnostní třídy vložky ve vztahu k našemu zajištění a hlavně vzhledem k našim dveřím. Tyto firmy, zámečnictví Praha, také zaručují v mnoha případech servis 24 hodin denně/ 7 dní v týdnu. Nemusíme se tedy obávat, že v případě, že se nám zasekne zámek u dveří nebo budeme chtít okamžitě nainstalovat bezpečnostní zámek, nemusíme čekat do dalšího pracovního dne.