Domů / Doporučujeme / Bez peněz do pojišťoven nelez

Bez peněz do pojišťoven nelez

O tom, kolik vám provoz vašeho čtyřkolového společníka nakonec vytáhne z kapsy, rozhodují v jednotlivých pojišťovnách analytici. Ti si tak trochu zahrají na delfské orákulum a předpovídají, jak moc jste rizikový klient. Jinými slovy, jak moc vysoká je pravděpodobnost, že vaše: „Neboj, to stihnu/Jsem ho viděl,“ je asi stejná pravda jako předvolební sliby.

Na tomto základě se pak dočkáte vyčíslení konečné částky kterou máte zaplatit na povinném ručení a která je zpravidla vždy vyšší, než by vám bylo příjemné. Jste-li řidič mladší pětadvaceti let s prvním vozem, v očích pojišťoven vás to automaticky deklasuje téměř na piráta silnic hotového ohrozit všechny vetché stařenky, které se právě snaží o holi přejít přes přechod, v okruhu dvaceti kilometrů.

Rádi byste, aby vám občas taky při placení všech těchto povinných náležitostí zbylo na benzín, abyste vůbec mohli vyjet někdy na silnici? Když si provedete srovnání podmínek jednotlivých pojišťoven, zjistíte, že jsou mezi částkami povinného ručení značné rozdíly. Ušetřit se pozorným výběrem dají i tisíce korun. Matematika možná mezi vaše zájmy nepatří, ale spolehněte se v tomto ohledu raději na vlastní kalkulačku. Vydáte-li se na jednotlivé pobočky, na přepážce vás budou přesvědčovat s horlivostí hodnou podomního prodejce předraženého nádobí, že právě jejich produkt je rozhodně ten nevýhodnější. Druhou možností je zkusit si sjednat povinné ručení prostě online.