Domů / Články / 2017 Volkswagen Golf

2017 Volkswagen Golf

Jestli má Volkswagen nějaký model, který si každý rok získává velkou pozornost, pak je to Golf. Od poloviny 70. let je tento model jedním z nejoblíbenějších osobních vozů na trhu. Každý nový model si pak zasloužil pozornost jak profesionálů, medií, tak široké veřejnosti. V roce 2012 byla představena aktuální generace, která zatím nepřinesla mnoho změn. To se však mění a Volkswagen přináší hned několik zajímavých změn pro rok 2017.

Nejvýraznější změnu přináší přední část vozu

Největší změna exteriéru probíhá v přední části vozu. Golf se chlubí sportovnější designem. Otvory pro sání vzduchu jsou mnohem větší, než u předchozích modelů. Kromě změny designu v masce, se můžeme těšit i na přídavek v podobě chromové lišty, které je prodloužena až k světlometům. Sportovní LED pruh nyní obklopuje spodní a vnější okraje každé žárovky světlometu.

V zadní části se toho příliš nezměnilo. Podobně je tomu i na boku vozu. Jediná změna je patrná v horizontální linii, která je mnohem výraznější, než dříve.

Řada novinek se promítne v interiéru

Interiér na první pohled nepřináší radikální změny. Nelze tedy očekávat revoluční uspořádání či nové prvky. Přesto nabídne Golf 2018 celou řadu detailů, které jsou nové. Těšit se můžeme na širokou paletu barev a obložení, které je možné navolit si podle svého. Sedadla získala nový design a interiér je plný uhlíkových vláken. Interiér tak vypadá poměrně svěže a přesto nebylo potřeba utrácet příliš mnoho peněz za kompletní redesign.

Úsporný motor je samozřejmostí

Pod kapotou se nachází nový motor TSI EVO o objemu 1,5 litru. Tato novinka na benzín dokáže vygenerovat 147 koňských sil a 189 liber-stop točivého momentu. Spotřeba paliva by se měla udržet pod 5 litrů na 100 km. Kromě toho budou k dispozici i další motory nabízející rozličný výkon a spotřebu.