Domů / Doporučujeme / Proč kurýrní služby stále více válcují poštu?

Proč kurýrní služby stále více válcují poštu?

Kdo si objednává zboží z internetu, ten má velmi často k dispozici na výběr mnoho možností doručení. Mezi nejpopulárnější se dnes řadí hlavně kurýrní služby. A ty poslední roky poštu celkem solidně válcují. Proč? Na hlavní důvody se podíváme společně. Některé výhody si budeme demonstrovat i na konkrétním příkladu, kterým je Intimekuryr.cz.

Ještě tentýž den

Je zvykem, že zboží je ve většině případů doručováno hned druhý den po objednání. Už to ukazuje na celkem obdivuhodnou rychlost, díky čemuž také stoupá celková popularita online objednávek. Nejde však o jediný unikát. Kvalitní kurýrní služba Praha totiž dokáže nabídnout rychlost ještě o něco větší. A to doručení tentýž den. Když se podíváme do portfolia výše zmíněné kurýrní služby, dokáže to hned u tří svých produktů, a to:

  • Expres ČR
  • Expres SR
  • Direct servis

Nechybí také doručení o víkendu

V jaké dny vám balík doručí pošta? Jsou to všední dny. A to ještě v případech, kdy máte skutečné štěstí na místního doručovatele. To soukromé kurýrní služby jsou na tom ještě dále. Ty nejlepší vám balíček nejenom přivezou v pracovní den, ale v případě potřeby u vás mohou zazvonit třeba i v sobotu, stejně jako v neděli. Ideální pro toho, kdo na svou objednávku opravdu spěchá.

Sledování zásilky není problém

Tuto možnost samozřejmě najdete i u pošty. Ale v celkem omezeném režimu. U kurýrních služeb je často i zvykem, že vám řidič napíše přibližný čas, kdy k vám dorazí. Stejně tak se lze s řidičem i osobně spojit. Zapomínat nelze také na fakt, že u některých společností je sledování zásilek spojeno i s možností sledovat samotný pohyb vozu. Tedy vidět, kde se nachází a tak zjistit, za jak dlouho zhruba dorazí právě na vaši adresu.

Doručit lze doslova cokoliv

Ani s tím nemají různé kurýrní společnosti problém. A to jak s ohledem na velikosti nebo váhu zásilek, tak třeba i s ohledem na celkem nestandardní obsah.