Domů / Doporučujeme / Nejlevnější pojištění auta

Nejlevnější pojištění auta

Na pojištění auta nemusíte zbytečně prodělávat. Jde o to, vybrat z mnoha nabídek pro sebe tu nejlepší a nejlevnější. Správným postupem si ušetříte čas, nervy a v konečném důsledku i peníze. Do Googlu si zadejte „pojištění automobilu“ a nabídne se vám velké množství výsledků a spousta reklam.

Stejně jako je to v případě internetových srovnávačů cen v e-shopech, dovolených, hotelů či financí, tak je to i v případě, hledáte-li nejlevnější pojištění auta. Na trhu je pět seriózních srovnávačů pojištění, kterými jsou:

  • epojisteni.cz
  • porovnej24.cz
  • klikpojisteni.cz
  • srovnavac.cz
  • suri.cz

Nejstarší z nich je srovnavac.cz, nejmladším pak suri.cz. Podle návštěvnosti jsou na čele zájmu srovnávače epojisteni.cz a klikpojisteni.cz, které jsou známé z televizních reklam.

Kdo nabízí nejlevnější pojištění?

Hlavní funkcí internetových srovnávačů je kalkulačka a srovnání cen pojištění auta. Pomáhá vyhledat veškeré varianty pojištění auta online a vypočítat cenu přímo pro vaše auto. V testu kalkulaček byly porovnány ceny pro 2 rozdílné typy řidičů u všech 5 výše uvedených srovnávačů. Nejlevnější cenu získali oba řidiči u pojišťovny Direct a nejdražší je nabídka srovnávače suri.cz. Snadno lze vybrat i podle statistiky na www.hardyn.cz.

Operativní leasing

Operativní leasing – tato varianta užívání motorového vozidla je v zahraničí velmi populární a postupně si nachází své příznivce i u českých motoristů. Nejlevněji vychází „operák“, jak se operativnímu leasingu mezi lidmi říká, pro auta Škoda, VW a BMW. Získat operativní leasing na auto je možné přímo u některé leasingové společnosti, ale stále častěji se objevuje operák přímo v nabídce automobilek, autosalonů a jejich dealerů. Také se objevují nové internetové společnosti, které se specializují na auta z operativního leasingu.

Odlišnost od běžného leasingu

Hlavním rozdílem je, že uživatel nemusí v pravidelných měsíčních splátkách platit všechny náklady spojené s provozem auta, ale může se svobodně rozhodnout, které z nich bude platit. Je tedy na vůli uživatele, jaký rozsah služeb bude od leasingové společnosti požadovat, a za které bude platit v pravidelných měsíčních splátkách. Další výhodou je, že při vyřízení operativního leasingu se obvykle neskládá akontace. To znamená, že pro pořízení nového vozu není vyžadováno složení hotovosti. Náklad na pořízení nového vozu je až ve formě zaplacení první splátky. Zajímavé informace o běžném i operativním leasingu najdete také na www.hardyn.cz.