Domů / Doporučujeme / Co nabízí Konel Zlín?

Co nabízí Konel Zlín?

V souvislosti se Zlínem a jeho okolím se již bezmála jedno století hovoří především o kožedělné výrobě. Kromě obuvi či ochranných pracovních pomůcek se zde ale vyrábějí a zejména renovují nejrůznější jednoúčelové stroje. Touto činností se zabývá společnost Konel Zlín, kterou znají všichni majitelé jednoúčelových i jiných konvenčních strojů.

Opravy a modernizace strojů

Konel Zlín se specializuje na opravy a modernizace nejrůznějších konvenčních strojů. Jedním z nejčastějších důvodů poruch a následného vyřazení stroje z provozu bývá zastaralý a nespolehlivý řídící systém stroje. Ten mechanici zpravidla ze stroje vyjmou a nahradí jej novým. Současně odstraní také variátory a převodovky, kdy převody nahradí pevným převodem a frekvenčním měničem.

Výroba speciální jednoúčelových strojů

Vedle servisu, oprav a repasí konvenčních strojů společnost Konel Zlín také navrhuje a vyrábí speciální jednoúčelové stroje. Při vytváření návrhu se technici a mechanici Konelu vždy řídí zadáním zákazníka. Do konečných návrhů promítají ale i své dlouhodobé a praktické zkušenosti. V průběhu vývoje i vlastní výroby jsou všechny technické detaily neustále konzultovány v rámci celého pracovního týmu. Tato spolupráce je zárukou dosažení optimálního řešení a celkového výsledku.

O jaké jednoúčelové stroje se jedná?

V řadě případů jde sice o jednoúčelové stroje, které jsou ovšem součástí obráběcích, dávkovacích či výrobních linek. Pro příklad lze uvést následující jednoúčelové stroje:

  • Dávkovač vápna pro hygienizaci kalů – ve spolupráci s firmou ROLIOL vyvinul a instaloval Konel Zlín několik systémů dávkování vápna a výroby vápenného mléka pro hygienizaci a neutralizaci. Osvědčují se v čistírnách odpadních vod, spalovnách a v potravinářství
  • Navíjecí stroje – dosahují přesného návinu díky konstrukci, kvalitním pohonům a vysoké úrovni řízení. Rychlost a směr návinu lze nastavit, stejně jako šířku cívky i pásku, mezeru mezi závity či úhel náklonu ramene s napínací kladkou
  • Dřevoobráběcí stroje vyrábí Konel pro linky na zpracování dřeva. Splňují vysoké nároky na přesnost a efektivitu zpracování díky řídícím systémům a 17 frekvenčním měničům. Dřevoobráběcí stroje z Konelu Zlín jsou vybaveny řízením nakulování klád, rychlosti průchodu linkou, hlídání velikosti hoblin, řezání na desky a dalších operací.